Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku

Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku

64-733 Drawsko

ul. Powstańców Wielkopolskich 83/85

tel. (67) 256-90-14

Statystyki

 • Odwiedziło nas: 1664277
 • Do końca roku: 343 dni
 • Do wakacji: 151 dni

Kontakt

64-733 Drawsko
ul. Powstańców
Wielkopolskich 83/85
tel. (67) 256-90-14

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-01-22

Imieniny: Dominiki, Mateusza

ostatnie imieniny szkoły

Ostatnie Imieniny Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej

 

Dnia 31 maja 2017 roku po raz ostatni obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły pod hasłem

„Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej - zawsze brzmieć będzie dumnie”. Był to dzień wyjątkowy i niezwykle uroczysty dla całej społeczności Gimnazjum oraz zaproszonych gości, którzy współtworzyli historię tego miejsca.

Niestety ten dzień napawał również smutkiem, w przeciwieństwie do dnia sprzed 14 lat. Wtedy to 31 maja 2003 roku nadawano Gimnazjum wyjątkowo piękne imię – Ziemi Nadnoteckiej.

W świetle nadchodzących zmian w systemie edukacji w kolejnym roku szkolnym rozpocznie się proces wygaszania gimnazjów. Wysiłek i trud wielu podmiotów zaangażowanych w funkcjonowanie szkoły zostanie utracony.

Dlatego w tym dniu w sposób szczególny chcieliśmy wywyższyć Ziemię Nadnotecką - naszą Patronkę oraz zaprezentować dotychczasowy dorobek naszego Gimnazjum.

Ziemia to dar natury, dobro które trwa wiecznie i nie przemija. Nie można Jej zniszczyć, podeptać i pozbawić godności. Nie są w stanie uczynić tego burze dziejowe, zmieniające się ustroje i trendy polityczne. Ziemia, na której żyjemy ma wielką i nieprzemijającą wartość. Zachowując swą tożsamość, stanowi azyl dla ludzi i zwierząt. Zachwyca różnorodnością środowiska przyrodniczego, bogactwem swych borów i lasów. To ona nadała wyjątkowy charakter naszej Szkole. Spowodowała, że czujemy się DUMNI, dumni z tego, że jesteśmy jej uczniami i pracownikami. Mimo przeciwności losu Ziemia Nadnotecka trwa i trwać będzie, dlatego wyjątkowo głośno i z szacunkiem uczniowie na apelu odśpiewali Hymn Szkoły rozpoczynający się od wymownych słów:

„Jesteś potrzebny tej Ziemi, liczy się każdy Twój czyn….”

Nie zapomnimy o tym, a wartości których nauczyła i uczy nas Ziemia Nadnotecka oraz Szkoła, która nosiła jej imię pozostaną w nas na zawsze. Szacunek do przyrody i drugiego człowieka, oddanie prawdzie i nauce, patriotyzm i tradycje nie zostaną wygaszone.

Podczas uroczystości Święta Szkoły jak każdego roku wyróżniono i nagrodzono uczniów Gimnazjum za osiągnięcia w nauce i sporcie. Jak zwykle sukcesów nie brakowało, jednak charakter uroczystości nie pozwalał nam do końca się z nich cieszyć.

W kolejnej części apelu, przedstawiono najważniejsze działania szkoły na przestrzeni niespełna 18 lat jej istnienia. Skłoniło to wszystkich do refleksji i pokazało jak dużo dobrego działo się w murach naszej szkoły.

Wszystkich działań i przedsięwzięć nie udało się opowiedzieć na tej uroczystości –  bo tak bogatą historię posiada Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku – Lider Szkół Uczących Się.

Wierszem i piosenką uczniowie dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w jej funkcjonowanie. Podziękowania skierowane były również do emerytowanych pedagogów, pracowników gimnazjum, rodziców, a w szczególności do Przyjaciół Szkoły.

 

Przyjaciółmi Szkoły zostają w roku szkolnym 2016/17

 

 1. - Giś Agnieszka
 2. - Dymek Urszula
 3. - Wyrwa Maciej
 4. - Tchórzka Hanna
 5. - Rosalska Ilona
 6. - Borowiak Monika
 7. - Smaruj Agnieszka
 8. - Koza Iwona
 9. - Lejman Katarzyna
 10. - Wachowiak Marcin
 11. - Kaźmierczak Mariola
 12. - Helwich Aneta
 13. - Śmierzchalska Małgorzata
 14. - Bernard Chalasz
 15. - Dymek Marzanna
 16. - Niezborała Mariusz
 17. - Piątek Zbigniew
 18. –Anna Mazurowska
 19. - Szymańska Renata
 20. - Tchórzka Marek – Wójt Gminy Drawsko

Pani Julita Szmuga, dyrektor Gimnazjum,  szczerze dziękowała wszystkim za współpracę i oddanie w codziennej pracy.

Jesteśmy dumni z naszej szkoły i jej osiągnięć.

Już na zawsze zostawimy ślad na kartach drawskiej historii a „ziarno” przez nas „posiane” na Ziemi Nadnoteckiej będzie wzrastać i dawać plony.                                                

Odchodzimy z podniesionym czołem...

 

Grono Pedagogiczne Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej